Rekomendacje

Współpracowałam z Grażyną dwa lata. Jednym z największych elementów tej współpracy było uporządkowanie działu zasobów ludzkich, wskazanie kierunku w jakim Zarząd Spółki ma zarządzać, wspierać i rozwijać kompetencji ludzkie celem lepszego działania firmy. Ponadto Grażyna bardzo mocno wspierała mnie w przygotowaniu do restrukturyzacji pracowniczej. Dzięki niej uporządkowałam sobie firmę pod kątem kompetencji jakich w zespole potrzebuję, oceny kompetencji pracowników, szkolenia merytorycznego z zakresu przeprowadzania skutecznej rekrutacji, informacji zwrotnej z przebiegu zmian personalnych. Wszystkie podjęte działania wspomogły mnie w uporządkowaniu spraw HR, jako, że sama takich działań nie prowadzę.
Katarzyna Prażmowska
Mavika Sp.z o.o.
Po prawie roku od ukończenia kursu dla młodych menagerów śmiało mogę stwierdzić, co następuje: 1. Dzięki Grażynie nauczyłem się zarządzać sobą w czasie. Bez problemu planuję swoje 8h na dzień/tydzień. 2. Dzięki pracy z Grażyną nie mam już problemu z priorytetyzacją swoich zadań. Potrafię stwierdzić, które tematy są mi najważniejsze, a które mogą poczekać. 3. Przy pomocy Grażyny nie mam już stresu z delegowaniem zadań/poleceń podwładnym. Mógłbym tak wypunktować jeszcze ze dwadzieścia tematów, bo w czasie kursu poruszaliśmy wiele różnych aspektów pracy, czy managera, czy tez sprzedażowca. Generalnie polecam pracę z Grażyną. Jej doświadczenie, punkt widzenia, dobre rady, a przede wszystkim umiejętność wyciągnięcia i pokazania Twoich ukrytych talentów/mocy powodują, że możesz stać się lepszym szefem/dyrektorem Grażynko, dziękuję Ci za każdą poświęconą mi godzinę. Za pokazanie, że się da. I jak to trzeba robić. Za wiarę w małego człowieka, który dzięki Tobie wypływa na co raz to szersze wody.
Radosław Trojanowski
doradca handlowy w Mazda Gołębiewscy
Miałam przyjemność współprowadzić szkolenia z Grażyną w pełnym tego słowa ‘przyjemność” znaczeniu. Grażyna miała fantastyczny kontakt z grupą, wsłuchana w potrzeby każdego jej członka. Nawet w przypadku niełatwych pytań, nie pozostawiła tematu bez odpowiedzi czasem niełatwej acz koniecznej. Czerpiąc ze swoich doświadczeń menedżerskich była bardzo ważnym i wartościowym przewodnikiem grupy.
Monika Skibińska
HR Poland w DHL Supply Chain
Grażyna ma niesamowitą osobowość – otwarta, dostrzegająca człowieka, jego możliwości i potencjał. Ogromna wiedza plus “uważna uwaga” skierowana na innych, to moim zdaniem klucz, którym otwiera w uczestnikach w czasie spotkań wiele drzwi…
Joanna Pakuza
dr. n. technologicznych, redaktor merytoryczny, blogger
Przygotowywałam się z Grażyną do objęcia stanowiska głównej księgowej. W ciągu 3 miesięcy (9 spotkań + 1 podsumowanie) nauczyłam się „walczyć” o swoje i o mój zespół. Wcześniej byłam „szarą myszką”, nie wybijałam się, nie dawałam się dostrzec innym. Teraz mogę powiedzieć, że jestem oszlifowanym diamentem i błyszczę. Ponadto mogę powiedzieć, że ten progres, ta moja przemiana, nie ma miejsca tylko w pracy, ale bardzo pomogła mi również w życiu codziennym, prywatnym. Nauczyłam się co to jest asertywność, do tej pory dawałam się wykorzystywać, dla „świętego spokoju” i to, że ja zrobię lepiej, nie będę musiała poprawiać po kimś, nie chciałam nikomu odmawiać, ani się sprzeciwiać. Ale to się skończyło. Pomoc jak najbardziej, współpraca jest bardzo ważna, z poszanowanie moich granic. Teraz w końcu czuję się dobrze sama ze sobą, w pracy i prywatnie. W pracy przeszłam ciężki okres z całym zespołem. W krótkim czasie dokonałam zmian kadrowych. Zespół zaczął się buntować, nikt nie chciał zrobić czegoś za kogoś. Ale udało się przezwyciężyć trudny czas i zbudowałam fajny zespół współpracowników. Zatrudniłam dobrych, nowych ludzi, „stary zespół” ułożył się. Zakupiłam dużą tablicę, wdrożyliśmy nowy system pracy i przede wszystkim współpracy. Zbudowałam swój autorytet, walczę o swoich ludzi i o siebie. Robimy cotygodniowe kilkuminutowe spotkania z rana, żeby przegadać różne tematy, plany. Nauczyłam się podejmować decyzje i związane z nimi ryzyko. Wcześniej odczuwałam strach przed ryzykiem czy podjęciem jakiejś decyzji przerobiłam siebie ”wzdłuż i wszerz”. Już nie jestem „uległą dziewczynką” i „szarą myszką”. Potrafię wyrazić swoje zdanie w pracy, jak i prywatnie. Znam swoją wartość i wiem dokąd zmierzam.
Sandra Krzyszczyk
Główny Księgowy w Samsic Polska Sp. z o.o.
W lutym 2021 roku brałam udział w coachingu przywództwa z Grażyną. Cykl spotkań obejmował między innymi: - badanie stylu przywództwa - opracowanie wizji przywództwa - komunikację z pracownikami z poziomu wizji - mojego osobistego, unikatowego stylu przywództwa - tworzenie kultury organizacyjnej opartej na wizji, misji i celach strategicznych Moje doświadczenie zawodowe, to 22 lata związane z prowadzeniem kilku inwestycji. Uważałam, że mając sukces w zarządzaniu, posiadam kompendium wiedzy i nie wierzyłam, że mogę jeszcze poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki rekomendacji firmy Centrum Rozwoju i Edukacji skorzystałam z programu rozwoju kompetencji przywódczych, a szczególnie cenne było dla mnie doświadczenie biznesowe trenera. Moje zaskoczenie było ogromne, kiedy okazało się ze pomimo swojego doświadczenia, mogłam jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i nabyć dodatkowe kompetencje. Dzisiaj wiem, że kluczowe w rozwoju jest zdobywanie ciągle nowych rozwiązań. Program, który Grażyna zaproponowała, cechowała wyjątkowość ze względu na sposób prowadzenia. Przygotowanie, zarówno na poziomie przekazywanej wiedzy, profesjonalnych materiałów szkoleniowych i sposób prowadzenia, dobrany do moich potrzeb. Odbyłam już wiele szkoleń na początku mojej drogi zawodowej, byłam też świadkiem prowadzenia szkoleń dla moich zespołów, jednak nigdy żadne z nich nie zapadło mi w pamięci tak, jak to prowadzone Grażynę. Żałuję tylko, że nie spotkałyśmy się na początku mojej drogi zawodowej, zaoszczędziłabym czas i znacznie szybciej osiągnęłabym zamierzone cele.
Marzena Mielczarek
WHITE CROW MEETINGS AND MORE
Potrzebna była wiedza i level Up zespołu koordynatorów, menedżerów w zakresie zarządzania czasem, projektami, gdyż nie było dla nas jasne jakie mamy prawdziwe kompetencje w zespole. Wymagane było dokonanie przeglądu kompetencji managerskich wśród zespołu i wprowadzenie dobrych praktyk, celem zwiększenia efektywności. Ważna też okazała się również efektywna komunikacja w zespołach. Spotykaliśmy różnice wśród personelu. Część menedżerów wymagała szkolenia z delegowania zadań, komunikacji oraz kultury feedbacku. Współpraca ta nauczyła zespół jasnej komunikacji i innego podejścia do przekazywania wiedzy (mentoringu) – starsi managerowie zaczęli uczyć młodszych Dodatkowo dla mnie, jako zarządzającego, na podstawie dokonanych analiz SWOT, istotna była wiedza w zakresie efektywności organizacji poprzez dokonanie przeglądu kompetencji menedżerskich i wypracowanie dobrych praktyk zarządczych.
Agnieszka Stefanowska
CEO - Poland, Czech, Slovakia, Romania, Pulire Group Sp. z o.o
Miałam możliwość spojrzenia na całokształt sytuacji prowadzonej przeze mnie firmy, i zyskałam jakiś rodzaj dystansu, i też mniej emocjonalne spojrzenie na relacje w firmie i moją w niej rolę. Takie poszerzenie świadomości było na pewno bardzo pomocne w podjęciu decyzji dotyczących struktury firmy.
Katarzyna Spisak
Dobra Karma
Współpracę z Grażynką wspominam bardzo dobrze, a co najważniejsze efektywnie. Pracowałyśmy kilka miesięcy nad budowaniem zespołu i nowej struktury w pracy. Otwarta rozmowa pozwoliła odnaleźć sedno problemu i pomogła szybko wdrożyć zmiany – które do teraz sprawnie funkcjonują. Jasna, konkretna komunikacja, skuteczne narzędzia i wspierające słowo. Polecam!
Aleksandra Duda
KarmaJoga